JEST
M

JEST STUDIO

Poznajmy się!

Obserwuj mnie:
Ins    Fb     Pin     Be     Db     Li

CRISTAL CAVE

Zostałem poproszony o zaprojektowanie identyfikacji firmy zajmującej się projektowaniem na potrzeby Przemysłu 4.0. Ich pola działalności to Virtual Reality, Augmented Reality, druk i skanowanie 3D, symulacje procesów produkcyjnych, tworzenie softwaru i wiele innych dziedzin. Forma działania Crystal Cave polega na dobieraniu narzędzi projektowych i procesów do konkretnego zlecenia. Cristal Cave tworzy nie tylko projekty samych produktów, ale także projektuje proces ich produkcji. Łączy w sobie wiele dziedzin designu i informatyki. Technologii używa jako naturalnego środowiska pracy, do procesu projektowego wykorzystuje również własne narzędzia. Cristal Cave myśli w formie 3D.

 

Sytuacja
Założenia projektowe w tym przypadku to świeżość formy, nowoczesność i klarowny sposób przedstawienia środowiska projektowego oraz jego różnorodności. Uczestniczyłem w procesie tworzenia treści do strony internetowej i materiałów. Kluczową kwestią było połączenie lekkości formalnej z przemysłem przyszłości.

 

Wyzwanie
Firma Cristal Cave w swoim działaniu przypomina JEST STUDIO. Choć używają innych technologii do generowania swoich projektów, zasada działania jest podobna. Korzystają z szerokiej wiedzy i całego wachlarza kompetencji.


Rozwiązanie

Swoją pracę rozpocząłem od uporządkowania  przekazu. Zdefiniowałem wykres pól działalności firmy. Rezultatem analizy stał się wykres kompetencji. Graf ten stanowi interface do wejścia w proces projektowy, a kolejne “klocki” przenoszą do wykresów konkretnych projektów. Grafy zostały wzbogacone o zestawy ikon obrazujących konkretne rozwiązania. Wszystkie działania zostały pokazane w kontekście przemysłu 4.0

 

Wnioski

Przemysł 4.0 automatyzuje wiele zadań, do których dotychczas delegowani byli ludzie. W tym przemyśle aktywność człowieka przenosi się ze sfery wykonania na projektowanie procesów produkcyjnych i usług. Daje to możliwość na dopracowanie właśnie tych elementów produktu. Drukowanie 3d, wizualizacja i wieloetapowe ewaluacje produktu i samego procesu powstawania przedmiotu staje się normą we współczesnym projektowaniu. Moment zetknięcia designu z przemysłem 4.0 jest nieunikniony, a rozwiązania z zakresu automatyzacji produkcji też mogą być pokazane w nowoczesny, inteligentny i piękny sposób.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]