JEST
M

Tu zobaczysz moje najnowsze wpisy na Insta może nawet zdjęcia kota albo innych posiłków.

Obserwuj mnie:
Ins    Fb     Pin     Be     Db     Li

VRL Aplikacja

Sytuacja
Wstępne założenia projektu to jak najprostsza i czytelna, ale również estetyczna forma UI. Zaproponowałem stylistykę nawiązującą do wyświetlaczy w nowoczesnych samochodach oraz trendów w projektowaniu wnętrz współczesnych aut. Nieocenioną pomocą przy projektowaniu UI (User Interface) i XD (Experience design) była praktyczna wiedza i wieloletnia praktyka zamawiającego aplikację klienta.


Wyzwanie
W odpowiedzi na sytuację projektową wraz z VISOWIA prześledziłem najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz samochodów, wyświetlaczy, wskaźników i interfejsów samochodowych. Priorytetem był czytelny i dynamiczny charakter grafiki. Grafika UI musiała być optymalna w odbiorze w realiach sportowej jazdy. To właśnie Odpowiednia widoczność wskazań w różnych położeniach telefonu była główną odpowiedzialnością jaka ciążyła na mnie podczas projektowania aplikacji.


Rozwiązanie

Powstał piękny, nie przeładowany efektami wizualnymi, wysmakowany layout, jednocześnie charakteryzujący się sportowym pazurem. Zaprojektowane zostały ikonki, elementy nawigacji, layout aplikacji i architektura informacji, logotyp i branding całego przedsięwzięcia. Postawiłem na czytelność i dopasowanie do odbiorcy. Powstałe rozwiązanie ma charakter i jednocześnie jest połączeniem nowoczesnej stylistyki aut klasy premium z surowym kokpitem wyścigowego bolidu.  

 

Kompetencje: Projektowanie UI, współpraca ze studiem projektowym i kierowcą rajdowym

Narzędzia: Adobe illustrator, Adobe XD

Klient:

Visovia

Kategoria: